Hlava německého ovčáka Výcvik psa
archiv článků s kynologickou tématikou
Menu           Novinky z roku 2007
Novinky

Archiv
Rejstřík

Poradna

Archivář


TART


Odkazy
24. prosince 2007
Tu a tam je moudřejší se i na Štědrý večer raději zdekovat k počítači a nechat všechno to vánoční běsnění proběhnout tak nějak kolem. Pokud je na tom někdo z našich čtenářů podobně, třeba ocení dva nové články, které sem dnes přidáváme. Oba jsou vlastně na podobné téma; píše se v nich o tom, že cvičit je potřeba s citem, postupovat od jednoduššího ke složitějšímu a hlavně si v pravou chvíli nechat poradit. V prvním se obecně rozebírá cena času věnovaného nácviku, druhý se detailněji z tohoto pohledu zabývá pachovými pracemi. Tak tedy  ŠŤASTNÉ A VESELÉ!
28. října 2007
Někdy se budeme muset zeptat nějaké kapacity v oboru fyziky, zda je možné, že času ve vesmíru ubývá. K našemu politování se zdá, že kvartální aktualizace archivu článků se na tomto webu stávají spíše normou než výjimkou. Inu, co se dá dělat. Jako si peníze nemůžeme doma přitisknout, ani náš čas si nemůžeme "přifouknout".

Tak tady máte další tři články, naši milí čtenáři. První článek je věnován zamyšlení nad významem pachových prací při soutěžích ve výkonu. Druhý článek se v krátké rekapitulaci vrací k mistrovství republiky obranářů a třetí z nich, v pořadí už sedmdesátý první díl našeho seriálu Cvičíme podle TARTu, se zaobírá posuzováním pachových prací a výběrem kritérií, na která je při něm především potřeba klást důraz.
4. října 2007
Ti z našich čtenářů, kteří si za ta léta již zvykli na náš výsledkový servis, si už určitě říkají, kde se sakra flákají výsledky víkendového mistrovství republiky stopařů? Naše odpověď zní: "hle, výsledková listina".
27. srpna 2007
Po delší prázdninové pauze vkládáme do našeho archivu hned tři články najednou. První z nich se zabývá konceptem tzv. psích školiček, tedy jakéhosi "řidičáku na psa". Ve druhém je podrobněji vysvětleno, jak správně nacvičovat hlídání předmětu. A konečně třetí článek je věnován vysvětlení (a uvedení na pravou míru) některých zažitých omylů okolo SKS TART, jeho fungování a jeho spolupráce s ostatními kynologickými organizacemi u nás.
17. června 2007
Dnes publikujeme další dva díly našeho seriálu Cvičíme podle TARTu. V prvním z nich je probíráno (bohužel) stále aktuální téma chovu psů cíleného pouze na vnější vzhled zvířete a jeho ničivého dopadu na výsledky následného výcviku takových zvířat, ve druhém v tomto tématu pokračujeme a hledáme možnosti nápravy současného poměrně tristního stavu věcí.
15. května 2007
Plníme další restík a vkládáme do archivu zprávu předsedy Výcvikové komise, kterou přednesl na letošní valné hromadě SKS TART.
1. května 2007
O víkendu proběhlo mistrovství republiky obranářů, to asi nikdo nepřehlédl, tak jako obvykle přinášíme výsledkovou listinu.
15. dubna 2007
Naši slovenští přátelé a kolegové projevili zájem o nějakou formu propagace svého zářijového 500 b. závodu u nás v českých zemích. Do našeho plánu akcí jej samozřejmě zařadit nemůžeme, tak jim alespoň vkládáme odkaz na jejich stránky do našich novinek.
2. dubna 2007
Po delší pauze, způsobené extrémním zaneprázdněním webmastera, dnes konečně trochu ukrojíme z hromady článků, které se mezitím nashromáždily. Máme tu dva bilanční díly našeho seriálu Cvičíme podle TARTu, jež se ohlížejí za rokem 2006 jako celkem a též za dvěma společnými závody členů ČKS a TARTu. V zásobě máme ještě zprávu předsedy Výcvikové komise SKS TART z únorové valné hromady, a tím už definitivně skoncujeme s minulým rokem a začneme se věnovat tomu letošnímu.
7. ledna 2007
Systematický výklad o stopách dnes pokračuje rozborem vlivu terénu a prostředí na výkon psa. Pěkně si tedy počtěte v šedesátém prvním dílu seriálu Cvičíme podle TARTu.
Novinky z roku 2006


Copyright © Jan Dubový, 2001-2014 - Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.