Hlava německého ovčáka Výcvik psa
archiv článků s kynologickou tématikou
Menu           Archivář
Novinky

Archiv
Rejstřík

Poradna

Archivář


TART


Odkazy
Archivářem tohoto archivu je Jan Dubový. Zkušenějším kynologům již jistě není třeba říkat více. Především pro ty mladší a začínající je určen následující stručný životopis.
Jan Dubový Jan Dubový (*1947) se začal zajímat o kynologii v roce 1954. První zkoušku se svou fenou Dita z Dlouhého chovu složil v roce 1967. Od té doby složil s pěti různými psy celkem devět vrcholových zkoušek.

Pětkrát se zúčastnil se svými psy mistrovství republiky, dvakrát se stal Mistrem republiky ve stopách. Třikrát po sobě, jako doposud jediný, zvítězil v Pinkasově poháru.

V roce 1971 byl členem družstva, které vybojovalo první místo na Mistrovství Evropy ve Švýcarsku. Sám se tehdy v hodnocení jednotlivců umístil na osmém místě.

Jan Dubový Od roku 1971 je držitelem první výkonnostní třídy.

V roce 1986 mu byl udělen titul Mistra sportu.

V ČKS působil po třináct let jako ústřední a mezinárodní rozhodčí pro výkon. Pět let byl členem Ústřední výcvikové komise ČKS. Jako rozhodčí dosud posoudil přes sto padesát zkouškových akcí a přes dvacet mistrovství republiky, z toho desetkrát jako hlavní rozhodčí.

V roce 1994, znechucen úpadkem naší kynologie, založil společně s malou skupinou podobně smýšlejících kynologů Speciální kynologický svaz TART. Hlavní ideou, která stála při vzniku tohoto svazu, bylo obnovení a udržení kvality a náročnosti výcviku psů u nás a navázání na to nejlepší z tradice našich národních zkušebních řádů.

Od roku 1994 je členem Výcvikové komise svazu, působí zde jako rozhodčí pro výkon a nyní již po třetí volební období zastává funkci prezidenta SKS TART.

Své myšlenky publikuje v odborných periodicích už čtyřicet let. Jeho články lze nalézt nejčastěji v časopisu Pes přítel člověka (dříve Kynologie). Nu, a nyní také v tomto archivu.


Z úcty k práci svého otce, veden snahou zpřístupnit její plody co největšímu počtu lidí, tyto stránky spravuje Jan Dubový, ml.