Hlava německého ovčáka Výcvik psa
archiv článků s kynologickou tématikou
Menu           Novinky z roku 2008
Novinky

Archiv
Rejstřík

Poradna

Archivář


TART


Odkazy
25. prosince 2008
Využíváme trochy svátečního volna a přidáváme do archivu další čtyři články. První článek shrnuje nejdůležitější věci z jarního doškolení ústředních rozhodčích SKS TART. Druhý se zabývá politikou, zejména aktivitami různých pomatenců zaštiťujících se ochranou zvířat a přitom masivně škodících, kam se jenom vrtnou. Třetí a čtvrtý článek se věnují dvěma vrcholovým závodům letošního roku, totiž našemu mistrovství obranářů a poháru Kristýny. Samozřejmě nejsou jen prostou reportáží z těchto událostí, ale jsou i zamyšlením nad stavem vycvičenosti současných psů a nad tím, na čem je potřeba pracovat.

Všem našim milým čtenářům z celého srdce přejeme  ŠŤASTNÉ A VESELÉ!
10. listopadu 2008
Jak, naši věrní čtenáři, už za ta léta jistě víte, tento web je docela přísně nekomerční. Prakticky nikomu na něm neděláme reklamu, i když nabídek či žádostí o to chodí dost. Naše odborná nezávislost má pro nás totiž mnohem větší cenu, než onen mrzký peníz, který bychom si reklamou mohli vydělat. Jen velmi zřídka, čas od času, uděláme výjimku. To když si myslíme, že nějaký komerční projekt skutečně stojí za vaši pozornost.

Možná jste zaznamenali, že před nějakou dobou časopis Pes přítel člověka opustily dvě dámy, bez kterých si spousta z nás toto periodikum už téměř ani nedokázala představit, -- duo Zuzanek Trankovských. Jak se dalo čekat, nevydržely dlouho bez činnosti, která jim jde nejlépe, a založily si nakladatelství CanisTR. Nu a vzhledem k tomu, že hned jejich prvotina je doporučeníhodnou knihou, s radostí zde umisťujeme jejich anonci na ni.
28. září 2008
Tradičně jako každý rok, i letos dáváme případným zájemcům k nahlédnutí výsledkovou listinu mistrovství republiky stopařů.
15. července 2008
Dnes přinášíme další dva články z naší série Cvičíme podle TARTu. První z nich se věnuje přivolání psa. Možná by měl být zvýrazněn větším písmem nebo červenou barvou, protože tohle téma se v dotazech čtenářů nepřestane vyskytovat snad až do samého konce světa. Třeba ale tento nový úhel pohledu na věc přinese kýžené porozumění několika dalším nešťastným výcvikářům, uvidíme. Druhý článek je hlubším zamyšlením nad dnešním způsobem nácviku obrany a důsledky z něj plynoucími, např. vážnými úrazy psů.
19. června 2008
Po delší pauze než obvykle vkládáme do archivu další tři články. Všechny jsou pokračováními našeho seriálu Cvičíme podle TARTu. První článek a také druhý článek se vracejí ke dvěma vydařeným pejskařským akcím, třetí z nich rozebírá problematiku pomocníků při výcviku a nároků na ně kladených.
12. května 2008
Nikomu jistě nezůstalo utajeno, že v Rakovicích proběhlo mistrovství republiky obranářů, takže pokud máte zájem, zde je výsledková listina.
16. dubna 2008
Pro případné zájemce do našeho archivu vkládáme dva hlavní projevy z únorové valné hromady SKS TART: projev prezidenta a také projev předsedy Výcvikové komise.
4. dubna 2008
Krátké organizační oznámení pro členy SKS TART.
1. ledna 2008
Všem našim čtenářům přejeme všechno nejlepší do nového roku 2008!  Ať se Vám daří, přátelé a kolegové!
Novinky z roku 2007


Copyright © Jan Dubový, 2001-2014 - Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.