Hlava německého ovčáka Výcvik psa
archiv článků s kynologickou tématikou
Menu           Novinky z roku 2009
Novinky

Archiv
Rejstřík

Poradna

Archivář


TART


Odkazy
24. prosince 2009
S tradičním přáním  ŠŤASTNÝCH A VESELÝCH  vánočních svátků vkládáme do archivu článek, který měl letos bezkonkurenčně největší ohlas. Je to asi dobrý článek k poklidné vánoční atmosféře, protože, ač je to pro nás skoro k nevíře a nejsme na něco takového příliš zvyklí, všechny reakce byly pozitivní. Ten článek se jmenuje: "Už jsme se dočista všichni zbláznili?".
5. prosince 2009
Po dlouhé době nám opět vybyla trocha času, tak do archivu vkládáme několik dalších článků. První z nich je určen jako rychlá rada pro úplné začátečníky, kteří se teprve rozhodují, zda si vůbec pořídit psa. Druhý si klade za cíl vysvětlit, co máme přesně na mysli, když říkáme, že cvičíme psa pro praxi. Ve třetím je v kostce shrnuto, co to vlastně obnáší uspořádat zkoušky podle zkušebního řádu SKS TART, případně se takových zkoušek zúčastnit. Ve čtvrtém článku je vyjádřena vážná obava o budoucnost znovuobnoveného závodu "pětistováku" a je tam v této souvislosti také naznačena cesta k nápravě přetrvávajích problémů. Nu, a v tom posledním příspěvku jsou v krátkosti popsány problémy vznikající při souběžném výcviku více psů, tedy záležitosti patřící už jednoznačně do "vyšší dívčí".
4. října 2009
Pro zájemce tradičně přinášíme fotografii výsledkové listiny z mistrovství republiky stopařů SKS TART. Byla však tentokrát pořízena za poněkud složitějších světelných podmínek, tak ji možná budete muset trochu "luštit".
25. září 2009
A opět jeden virtuální výlet ke kolegům ze Slovenska -- zajímavá publikace vydaná kynologickým klubem Polícia - Slovakia nazvaná Policajná kynológia na Slovensku.
6. srpna 2009
Naši slovenští přátelé a kolegové nás letos opět požádali o nějakou formu propagace svého zářijového "Šalkovského preteku". Do našeho plánu akcí jej sice nezařadíme, ale alespoň jim sem vkládáme odkaz na jejich stránky a ujišťujeme je, že družstvo SKS TART ČR se určitě zúčastní.
11. června 2009
Přihlásila se nám Lenka Blachová, divačka z našeho mistrovství v Jedovnici, že tam nafotila nějaké fotky a ráda by je prý dostala mezi účastníky téhle akce. Nejsou to sice klasické dokumentární fotky, takže oblíbenou lidovou hru "najdi svůj ksicht" si s nimi asi nezahrajete, ale musí se nechat, že fotí hezky. Tak sem dáváme odkaz na její fotogalerie, třeba se oči našich čtenářů též potěší...
10. května 2009
Fotografii originální výsledkové listiny z letošního mistrovství republiky obranářů SKS TART tentokrát naneštěstí nemáme, tak to trochu postrádá atmosféru, ale o závěrečné výsledky této akce vás samozřejmě připravit nemůžeme a nechceme.
8. května 2009
Dostala se nám do rukou zajímavá kniha od Iva Eichlera, tož po čase zas jednou uděláme výjimku a vkládáme sem drobnou komerci. Činíme tak samozřejmě z čistě sobeckých důvodů -- třeba si tu knihu pár našich čtenářů opravdu koupí a následně nám ubude stále se opakujících začátečnických dotazů v naší Poradně...
7. května 2009
Tradiční každoroční důležité sdělení, určené pouze pro členy SKS TART. Nečlenové, nenechejte si jím vůbec (po vzoru Archimédově) rušit své kruhy.
3. května 2009
Využíváme času doslova "spadlého z nebe" v podobě prodlouženého víkendu a plníme si administrativní restíky: po doškolení rozhodčích zveřejňujeme aktualizovanou verzi Zkušebního řádu SKS TART a také nově aktualizovanou (a Ministerstvem zemědělství schválenou) verzi Řádu ochrany zvířat SKS TART, reagující na poslední změny v předpisech kolem ochrany zvířat.
1. ledna 2009
K novoročnímu přání hodně stěstí, zdraví a vůbec všeho dobrého v roce 2009 přinášíme pro ty, kteří již stihli vystřízlivět, tradiční článek. Znáte to, jak na Nový rok, tak po celý rok. Tak nám i letos zachovejte přízeň a koukejte se, bando jedna, pilně vzdělávat!
Novinky z roku 2008


Copyright © Jan Dubový, 2001-2014 - Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.